Ile kalorii ma wino?

Ile kalorii ma wino?Wino – napój alkoholowy uzyskiwany w wyniku fermentacji soku z winogron, która w tym przypadku jest nazywana procesem winifikacji. Proces ten jest bardzo skomplikowany i ulega modyfikacjom w zależności od producenta i rodzaju wina.

Istnieją setki odmian, smaków i rodzajów wina. Jego smak oraz bukiet zapachowy zależy od rodzaju szczepów winogron, sposobu ich uprawy, klimatu i ziemi, na której się je uprawia oraz od sposobu winifikacji.

Chociaż określenie wino przyjęło się w Polsce jako potoczna nazwa wielu w podobny sposób pozyskiwanych napojów alkoholowych na bazie owoców, to jednak na ogół dotyczy ono czystych produktów gronowych. Wina z innych owoców, określa się mianem win owocowych i mają one zwykle w samej nazwie wymienione owoce, z których zostały wytworzone np. „wino jabłkowe”. Poniższy artykuł dotyczy wyłącznie win z winogron.

Ile kalorii ma wino czerwone?

Wino czerwone w 100 ml zawiera zwykle około 66 kalorii. Można w nim znaleźć śladowe ilości białka, węglowodanów i tłuszczu.
Wino czerwone słodkie w 100 ml zawiera około 106 kalorii, a także 8,20 g węglowodanów i 0,1 g białka. Brak w nim tłuszczu.

Ile kalorii ma wino białe?

Wino białe wytrawne w 100 ml zawiera zwykle około 64 kalorie. Praktycznie brak w nim białka, węglowodanów i tłuszczu.
Wino białe słodkie w 100 ml zawiera około 93 kalorii, a także 5,70 g węglowodanów i 0,2 g białka. Brak w nim tłuszczu.

Skomentuj