Ile kalorii ma woda?

Ile kalorii ma woda?Woda to związek chemiczny o wzorze H2O, występujący w warunkach standardowych w stanie ciekłym. W stanie gazowym wodę określa się mianem pary wodnej, a w stałym stanie skupienia – lodem. Słowo woda jako nazwa związku chemicznego może się odnosić do każdego stanu skupienia.

Woda jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla substancji polarnych. Większość występującej w przyrodzie wody jest „słona” (około 97,38%), tzn. zawiera dużo rozpuszczonych soli, głównie chlorku sodu. W naturalnej wodzie rozpuszczone są gazy atmosferyczne, z których w największym stężeniu znajduje się dwutlenek węgla.

Woda naturalna w wielu przypadkach przed zastosowaniem musi zostać uzdatniona. Proces uzdatniania wody dotyczy zarówno wody pitnej jak i przemysłowej.

Woda sama w sobie nie ma żadnych kalorii. Nie zawiera również białka, węglowodanów ani tłuszczu.

Ile kalorii ma woda o smaku cytrynowym?

Woda o smaku cytrynowym Żywiec Zdrój w 100 ml ma 25 kalorii. Zawiera też ok 5,9 g węglowodanów. Brak białka i tłuszczu.
Woda o smaku cytrynowym Veroni Mineral w 100 ml ma 13 kalorii. Zawiera też ok 3,2 g węglowodanów. Brak białka i tłuszczu.

Ile kalorii ma woda o smaku truskawkowym (Żywiec Zdrój)?

Woda o smaku truskawkowym Żywiec Zdrój w 100 ml ma 24,40 kalorii. Zawiera też ok 5,9 g węglowodanów. Brak białka i tłuszczu.

Ile kalorii ma woda o smaku jabłkowym (Żywiec Zdrój)?

Woda o smaku cytrynowym Żywiec Zdrój w 100 ml ma 19,90 kalorii. Zawiera też ok 4,5 g węglowodanów. Brak białka i tłuszczu.

Skomentuj